A "Szívünk háza"-projekt© szeretetelvű komplex önismereti személyiségfejlesztő program.
szeretet, szerelem; önszervezés; Buddha; misszió; függőségeink; Szabadidomítás (Lovak és emberek);
ajánljuk; azonnali segítség; képtár; kapcsolat; támogatóink; kutatás regisztráció nélkül; adatvédelem
A "Szívünk háza"-projekt© szeretetelvű komplex személyiségfejlesztő önismereti program és kutatás a Szellemi Tulajdon Nemzeti (Szabadalmi) Hivatalában nyilvántartva. (Y1500649/3; 004339) 2014. 12. 15.

Programjainkról a 30/960-4825-ös telefonszámon érdeklődhetsz.

célkitűző módszertan: 10-7-3-1

Néhány évvel ezelőtt kidolgoztam a magyar nyelven elérhető egyik legrészletesebb célkitűző módszertant, de coaching során nem mindig megyünk ezen végig 100%-osan mindenkivel. Sok esetben a 10-7-3-1 tökéletesen elegendő, főleg ha a megoldandó elsődleges kihívás - időgazdálkodás, párkapcsolat, önbizalom építés, stb. - nem az élettervezés területén található.

A 10-7-3-1 fő előnye, hogy nagyon gyors. Nagyjából 15 perc kell az elmagyarázásához, és a végrehajtás is csupán maximum néhány óra. Aztán már "csak" át kell ültetni a gyakorlatba, de a "MIT" már megvan.

A 10-7-3-1 célkitűző módszer négy lépése a következő:
A. 10 - a tíz legfontosabb célod abban az évben.

Írd le, hogy mi az a tíz dolog, amit a következő 12 hónapban el szeretnél érni. Az alábbi hét terület mindegyikén kell lennie legalább egy célnak:

Család (párod, szüleid, gyerekeid, rokonok).
Munka (karrier, vállalkozás, önmegvalósítás).
Pénz (bevétel, jövedelem, megtakarítás, befektetés, vásárlás).
Egészség (fitnesz, sport, erőnlét, szűrések, gyógyulás).
Lelki (személyes jellemvonások, spiritualitás, vallás).
Szellemi (tanulás, iskolák, tanfolyamok, könyvek).
Társadalmi (barátok, ismerősök, klub, civil szerveződés tagság).

A szabály ez: nem hagyhatsz ki egy területet sem, de összesen ne legyen tíznél több. Ha túlzottan 1-2 területre fókuszálsz, akkor "beborulhat" a többi (válás, infarktus, elidegenedés gyerekektől, kiégés, elhízás, tudás elavulása, lelki zavarok, magány érzése, stb.), ezért az egyensúly fenntartása alapvető. De: NEM FŐ fókusz.

B. 7 - a "C" prioritású hét cél.

Maximum három fő célod lehet, amire teljesen rá tudsz fókuszálni. A többi hétre írjál le 5-5 dolgot (cselekvési tervet), amit aztán az év során soha nem tévesztesz szem elől.

Ha például a szellemi célom az angol felsőfok lenne, akkor ezt az ötöt írnám le: (1) heti 2x1 órát tanfolyamra járok, (2) heti egy óra szkájpos magánórát veszek, (3) napi 30 percet tanulok angolul, (4) heti 20 új szót tanulok és (5) a filmeket szinkronizálatlanul, aláírással nézem.

C. 3 - a top három célod.

Válaszd ki azt a három célkitűzést, ami idén a legfontosabb. Ezekre dolgozz ki részletes elérési stratégiákat és akciótervet, ez utóbbira pedig pontos mérőszámokat. Bontsd le az egészet négy 90 napos tervre és kész az éves terved.

D. 1 - az év "fő motívuma".

A három top célon belül legyen meg az EGY LEGFONTOSABB, amit ha törik, ha szakad, megcsinálsz. Mindent ennek az egy célnak rendelsz alá, és mész - ahogy egy kedves ismerős mondja - tökön-paszulyon keresztül.

Ha ezt öt egymást követő évben megcsinálod, akkor megvalósul 5 szuperfontos álmod, illetve 10 lényeges és 35 kiegészítő célod, egyensúlyba kerülsz, és élsz, mint hal a vízben.

Az átlagember nem így él, hanem szisztéma nélkül, fel-fellobbanó lelkesedéssel és elszánással kap bele dolgokba, és aztán ugyanúgy abba is hagyja a legtöbb elkezdett projektet. Ha azonban a 10-7-3-1 módszert alkalmazod, öt év múlva rá sem fogsz ismerni az életedre.
Sok sikert a megvalósításhoz!