A "Szívünk háza"-projekt© szeretetelvű komplex önismereti személyiségfejlesztő program.
szeretet, szerelem; önszervezés; Buddha; misszió; függőségeink; Szabadidomítás (Lovak és emberek);
ajánljuk; azonnali segítség; képtár; kapcsolat; támogatóink; kutatás regisztráció nélkül; adatvédelem
A "Szívünk háza"-projekt© szeretetelvű komplex személyiségfejlesztő önismereti program és kutatás a Szellemi Tulajdon Nemzeti (Szabadalmi) Hivatalában nyilvántartva. (Y1500649/3; 004339) 2014. 12. 15.

Programjainkról a 30/960-4825-ös telefonszámon érdeklődhetsz.

"Igazi társad csak az lehet, akitől nem félsz. Aki előtt nem kényszerülsz színjátékra. Nem is tudsz. Ha igazi társad, úgy jár benned, mint saját magában, és te is őbenne. Másokhoz hasonlóan te is sok mindent nem szeretsz magadban, de még annál is több dolog van, amiről nem is tudod, hogy benned van. Eldugtad, magad előtt is. Vagy így mondom inkább: lehazudtad. Olyan helyre dugtad, hogy te sem látsz oda. Nem is akarsz, nem is tudsz róla, de ő tud! Ő látja!

A társaddal "igazságviszonyba" kerülsz. Ez az, ami az igazi párkapcsolatban életveszélyes. Beengedni valakit magamba oda, ahová én sem megyek be szívesen: ez a jó kapcsolat alapja. Ez csak kölcsönös lehet. Ő is csak akkor lehet a társad, ha beenged önmagába. Lelkének olyan helyére, ahol nemcsak az értékeit, de minden szennyesét is őrzi, eldugva, hogy maga se lássa. Elfelejtse, és letagadja, olyan erővel, hogy meggyűlölje azt, aki szóvá teszi és megmondja neki.

Gondold el: ha szeretkezel, le kell vetkőznöd, meztelenre, és ez még nem elég. Bele kell bújnod a legtitkosabb szerveddel a másik testébe, és be kell fogadnod a tested legintimebb részébe őt. Nincs mese.
Egymásba kell bújnotok hazugság, szemérem, szégyen, önvédelem nélkül. Egymásban kell járnotok, a legérzékenyebb, legtitkosabb helyeken. Így van a lelkünkkel is.

Azért ritkák manapság a jó kapcsolatok. Félünk tőle. Vagy én - vagy te. Rendszerint mindketten félünk, és nem azért, mert a másik előtt, hanem főleg azért, mert saját magunk előtt is kiderül, mi az, amit nem óhajtunk, és nem merünk megpillantani magunkban.
A jó párkapcsolathoz bátorság kell. Nyíltság. Nyitni pedig csak az mer, aki nem fél meglátni önmagában mindazt, amit nem szeret, és nem fél kiadni másnak a "titkos kódjait." Ezt csak azzal tudod megtenni, aki szeret téged. Vagyis tudod, hogy jót akar neked." Müller Péter

"Álmában a legszebb valaki, amikor nincs rajta mimika: az, aki. Nem játszik senkinek, nem viselkedik, a lelke nincs "egészen itt". Intim pillanat ilyenkor meglesni valakit, néha még az álmait is látni. Gyengéd, titokzatos, lelki pillanat ez."(Müller Péter)

Nem tudjuk kimondani. Szerelmes vagyok, nem eszem, nem alszom, elvarázsolt állapotban élek, szárnyalok a boldogságtól, öngyilkos akarok lenni, megszépülök, lefogyok, olyan vagyok, mint egy őrült - s azt mondom a kedvesemnek: "Szeretlek!" ... Mi ez?! ... Mi az, hogy "szeretlek"? Hol van ez a szó, ahhoz képest, amit élek? Sehol! Méltatlan a valósághoz! ... Nem kellett volna kimondani! Nem kevesebbet mondtam vele, hanem valami egészen mást! Semmit. Azt kellett volna mondani, hogy őrült vagyok, benned akarok élni, fáj, ha nem látlak, félek tőled, egyszerre vagyok kétségbeesett, alázatos, hatalmas, rémült, boldog, nyomorult... A sejtjeim szomjaznak rád... Azonnal meg akarok halni, és örökké akarok élni veled!... De hol jön ehhez a szó, hogy "szeretlek"?!...Ami a lélekben egy egész világ, az kimondva egy kopott, értéktelen jel. És ez minden nagy élményünkkel így van. Elmondhatatlanok.
Müller Péter

Néha hajlamosak vagyunk kétségbeesni, mikor a személy, akivel törődünk, elhagy... de az az igazság, hogy ez nem a mi veszteségünk, hanem az övé, mert ő veszti el azt az embert, aki soha nem mondott volna le róla.
Müller Péter

"Nagyon fontos tudni, hogy amikor szeretünk, nem valami új dolgot tanulunk, hanem megtaláljuk újra azt, amit elveszítettünk."


Müller Péter
(Budapest, 1936. december 1. -) József Attila-díjas író, dramaturg, forgatókönyvíró, előadó. A hazai populáris-ezoterikus irodalom egyik legismertebb alakja. Az írót, állítása szerint egy halálközeli élménye fordította a spirituális tanok felé.[1] Írói tevékenysége és a tanítás iránti vágya eredményeképpen elindította a Mesterkurzus elnevezésű előadás-sorozatot,[2] amelyen az önmagát kereső embernek igyekszik segíteni a mindennapi életben az önmegvalósításban. Könyvei minden kétséget kizáróan az utóbbi évek legsikeresebb ezoterikus kötetei közé tartoznak, ezt jelzi a több százezer eladott példány. Spirituális célzatú művei mellett drámaíró tevékenysége is meghatározó. Bár igen termékeny író, azt vallja, hogy a gondolatok és az érzések átadásának leghitelesebb módja mégsem az írás, hanem a beszéd.

Az I. István Gimnáziumban érettségizett 1955-ben. Ugyanebben az évben kezdte a pályáját rendezőasszisztensként, aMadách Színházban. Eredeti szakmáját tekintve dramaturg. Napjainkig művek sokaságát állította színpadra, a Madách Színházban 1965-től végzi ezt a munkát.

Házas, feleségével 1956-ban ismerték meg egymást. Két gyermeke van: Müller Juli színésznő, és nevelt fia, Müller Péter Sziámi.


A vonzás törvénye - egy legenda, és ami mögötte van


Hogyan változtathatjuk meg gondolataink, érzéseink és képzelőerőnk segítségével az életünket?
- Milyen technikák segíthetnek, amikor mi sem hiszünk abban, hogy megvalósíthatjuk, amire vágyunk?
- Mi lehet az oka annak, ha minden igyekezetünk ellenére sem sikerül a "teremtés", sőt épp az történik, amit nem szeretnénk?
- Ha a külső valóság belső világunk kivetülése, mit jelezhetnek azok a sorozatos kellemetlenségek és tragédiák, amelyek napjainkban sújtják az emberiséget?

A május 20-i Mesterkurzus Pódiumon egy igazi titok nyomába eredünk Müller Péter író és Dr. Kígyós Éva pszichológus, agykontroll-oktató vezetésével.

Vajon, tényleg mi magunk teremtjük saját életünk valóságát? Befolyásolhatjuk, hogy mi történjen velünk? Valóra válthatjuk irreálisnak tűnő vágyainkat is? A rosszat jóval írhatjuk felül?

A vonzás törvénye ugyanis nem kevesebbet ígér.

Ám amennyiben ezek mind igaz és bármelyikünk által megvalósítható lehetőségek, akkor mi az oka, hogy tapasztalataink nem ezeket az optimista elképzeléseket igazolják?

Talán valamit rosszul csinálunk?

"Akár úgy hiszed valamiről, hogy meg tudod csinálni, akár úgy, hogy nem - mindkét esetben igazad lesz." (Henry Ford)

Manapság rengeteget hallhatunk a vonzás törvényéről, mely bár nem új keletű elmélet, a széles köztudatba csak néhány évvel ezelőtt került be. Lényege, hogy minden gondolat rezgéseket bocsát ki, és a hasonló a hasonlót vonzza. Ha pedig ez így van, akkor az ember gondolatai közvetlenül befolyásolják, irányítják élete valóságát, akár tisztában van ezzel, akár nincs. Ez nagy felelősség - de egyben óriási lehetőség is!

"Amikor úgy érzem, hogy semmi sem sikerül, a kőtörők munkájára gondolok, akik százszor is ráütnek a nagy kődarabra, s azon még csak egy repedés sem látszik. A százegyedik kalapácsütésnél azonban a kő kettéválik, s én tudom, hogy nem az utolsó csapástól, hanem attól a száztól, amit előtte mértek rá." (Jacob van Rijs)

Aki a vonzás törvényét képes tudatosan működtetni, az újrateremtheti az életét, és megtöltheti mindazokkal az értékekkel, amelyek addig hiányoztak belőle. Gondolataink, de főleg érzéseink segítségével megdöbbentő sikereket érhetünk el.

Amiről mélyen, kétségek nélkül elhisszük, hogy lehetséges, az valósággá válik - de akár saját szerencsétlenségünk kovácsai is lehetünk, ha gondolataink és érzéseink a tudatalatti szintjén negatívak.

"Az emberek mindig a körülményeket okolják azért, amit az életben elérnek. Én nem hiszek a körülményekben. Azok az emberek, akik boldogulnak ebben a világban, reggel felkelnek és megkeresik azokat a körülményeket, amelyekre szükségük van. Ha nem találnak ilyet, megteremtik őket!" (George Bernard Shaw)

Szeretetkönyv - Müller Péter

Öt év után, hetvenedik születésnapjára új könyvvel jelentkezik a magyar spirituális irodalom legnépszerűbb mestere. A Jóskönyv, amely huszonharmadik kiadását éli, és elérte a kétszázezres példányszámot, sokunkat avatott be sorsunk és önmagunk új szemléletébe. A Szeretetkönyv továbbvisz a sorsproblémák, az önmegértés és a másik ember megértésének útján. Ahogy a Jóskönyv, a Szeretetkönyv is beszélgetőtárs. Ismeri a kérdéseinket, vívódásainkat. Az író tudja, hogy amikor a nő-férfi kapcsolatról, a szexualitásról, az anya-gyerek viszony nehézségeiről, az Istenszeretetről, a magány feloldásáról, szeretteink elvesztéséről faggatjuk, ezek a kérdések igazából mindig a szeretet egyetlen, legnagyobb kérdésére vezethetők vissza. Tudja, hogy minden gondunk mögött igazából ez az egyetlen szó rejlik, ezért evvel szólít meg. Szeretni segít.




Nem lehet elég korán: Öröm és szeretet



Benső mosoly, boldogság, szeretet, s most ismét egy érzés, mely nélkül lehetetlen élnünk, az öröm. Az Alexandra kiadó gondozásában megjelent Müller Péter legújabb könyve, az Örömkönyv.

Müller Péter könyvének bemutatóján azzal kezdte, hogy bizony egy író nem tudja bemutatni saját művét, hisz többek között arra nincs rálátása. Másról beszélt tehát, arról, ami az olvasás közben eszünkbe juthat. A könyv témája az életünk alapja, az öröm. Olyan lélektani történéseket próbál leírni, melyek ott vannak a lelkünk mélyén, de nem mindig engedjük feltörni őket, hisz a tudatalattiban vannak. Az örömkönyv, az élet végső kérdéséről szól., melyet alkotója könnyen, érthetően próbál leírni. Akkor érezte magát igazán közel a könyvhöz, mikor a lehető legegyszerűbben fogalmazott.

Müller Péter elmondta, hogy a legnagyobb kihívás az volt, hogy tud-e úgy beszélni a témáról, hogy közben ne említse Buddhát, Krisnát, Lao Chet, vagy a kabbala tanításait. A mai világban minden kezd talmi lenni, kell valami, ami igaz, ami valós. Igazi szerelem, igazi kapcsolatok, igaz, vágyott élet, tehát alapdolgok

Akár egy percig is voltunk szerelmesek, akár egy percig éreztük ezt - az akkor öröknek vélt érzést, mely nem múlhat el... de elmúlt. Az emberek azért csalódnak a szerelemben, mert az bizony nem örök., az bírja ki az időt. De a szeretet nem múlik el soha. Ha elmúlik, az sosem volt valódi.

Gyermek. Miért szül egy anya? Nem a fajfenntartásért, nem azért, hogy többen legyünk. Az örömért, hisz nincs nagyobb öröm a szülésnél, a születésnél, s annál, hogy gyermekünk van.

A Zenei normál "A" hang nélkül nem lehetünk zenészek, énekesek, az öröm nélkül nem élhetünk, hisz az adja életünk alaphangját.

A könyv szól az angyalokról, akiket as lelkünk mélyén ismerhetünk meg. Arról a fázisról, mikor úgy érezhetjük nem létezik szeretet, a szív fájdalmáról. Szól arról, mikor az emberek összekötik életüket, akkor bizony sokszor egymás életét is élni kezdik. Istenről. Érzésről, pozitívakról, negatívakról. A lélekről. Kati bácsiról és Kati néniről, szeretetükről, életükről, lelkükről. A mű az ÉLETről szól.

Végezetül engedjenek meg nekem egy idézetet azok közül a mondatok közül, melyek igen mélyen megérintettek. Mert több ilyen van. Az egész könyv tele van ilyen mondatokkal. Az egész könyv ilyen.

"Nagyon fontos tudni, hogy amikor szeretünk, nem valami új dolgot tanulunk, hanem megtaláljuk újra azt, amit elveszítettünk."

Müller Péter mesél. Szerelemről, családról, életről, mámorról, anyák bölcsességéről, párkapcsolatokról, az emberi lélek és az angyalok titkairól. Különös történetek és mély gondolatok gyöngyszemeit fűzi föl egyetlen szálra. Ezt a szálat úgy hívják: Öröm. Aki olvasta az író "Szeretetkönyvét", s főleg a Nők Lapjában megjelent nagysikerű sorozatát, a "Boldog lelkek táncát", most felidézheti és folytathatja a beszélgetést; új, megrendítő érzésekkel és varázslatos mesékkel gazdagodhat.