A "Szívünk háza"-projekt© szeretetelvű komplex önismereti személyiségfejlesztő program.
szeretet, szerelem; önszervezés; Buddha; misszió; függőségeink; Szabadidomítás (Lovak és emberek);
ajánljuk; azonnali segítség; képtár; kapcsolat; támogatóink; kutatás regisztráció nélkül; adatvédelem
A "Szívünk háza"-projekt© szeretetelvű komplex személyiségfejlesztő önismereti program és kutatás a Szellemi Tulajdon Nemzeti (Szabadalmi) Hivatalában nyilvántartva. (Y1500649/3; 004339) 2014. 12. 15.

Programjainkról a 30/960-4825-ös telefonszámon érdeklődhetsz.

Az "igazán" magabiztos emberek 20 szokása

Létezik olyan, hogy valaki magabiztos, de nem "igazán" az? Nagyon is. Aki külső dolgokra, és nem a belső önbecsülésre alapozza az önbizalmát, az folyamatosan ugyanazt a kérdést teszi fel magának: "Biztos, hogy értékes ember vagyok?" Kívülről csak a határtalan önbizalo látszik, de bizonyos jelekből leszűrhető a keserű igazság.

Mik ezek a jelek? Ha meg akarod tudni, hogy stabil lábakon áll-e az önbizalmad, vizsgáld meg, hogy az alábbi 20 pont jellemző-e rád (most 10 szokást vizsgálunk, és folytatása következik). Ha legalább 15 igaz, akkor minden rendben, azonban ha nem éri el a tízet, akkor valószínűsíthető, hogy a magabiztos viselkedés csak álarc.

Az igazán magabiztos ember...
1. Szembenéz a valósággal.

Miért? Mert nincs szüksége arra, hogy hazudjon magának. Elfogadja a tényeket, de nem hagyja, hogy azok bekorlátozzák, mert biztos abban, hogy minden problémára létezik megoldás. Rossz a házasságom, nem szeretem a munkámat, keveset keresek? Igen, de meg fogom találni, hogy hogyan tudom ezeket a kihívásaimat megoldani.
2. Nyíltan kommunikál.

Nyíltan elmondja a gondolatait, mert nem fél attól, hogy mások mit fognak szólni. Ha a másik ember túllépi a korlátokat, akkor ezt szóvá teszi, még akkor is, ha van, akinek ez nem tetszik. Röviden: asszertívan, magas érzelmi intelligenciával kommunikál.
3. A kudarcokat átmeneti kisiklásnak tekinti.

Az igazán magabiztos ember őszintén megdöbben, ha valami nem a tervei szerint alakul. Annyira erős a hite a saját sikerében, hogy újra belevág, de már a sikertelen kísérlet tapasztalatait felhasználva. Ezt addig folytatja, amíg a végén eléri a célját. Híres emberek életrajzában ez a tulajdonság újra meg újra visszatérő motívum. Néhány példa: Julius Caesar, Kolumbusz, Michelangelo, Churchill, Fleming, Kossuth, Széchenyi, a Wright fivérek, és sokan, sokan mások.
4. Nem akar senkinek sem megfelelni.

A magas önbizalmú embert egyáltalán nem érdekli, hogy mit mondanak róla mások. Csak a célja érdekli, és megszállottként azon dolgozik. Nagyjából az van a fejében, hogy "mindenki tehet egy szívességet". Van, aki ezt kimondja, van, aki nem. Attól még így van.
5. Nem aggódik a külseje miatt.

Danny DeVito nem aggódik azon, hogy 147 cm, Stephen Hawking folyamatosan írja a cikkeit és a könyveit, annak ellenére, hogy gépek tartják életben, Helen Mirren 70 évesen is bombanő. Ha teljesen elfogadod magadat, akkor a többiek... (ld. előző pont).
6. Testbeszéde önbizalmat sugall.

Keresi a szemkontaktust, egyenesen jár, nem fonja karba a kezét, sokat mosolyog és határozott a kézfogása (Allan Pease könyvek ezek elsajátításában sokat segítenek). A pozitív testbeszéd még akkor is hasznos, ha eredetileg alacsony volt az önbizalmunk. Ha sokszor csinálunk úgy, mintha, akkor előbb-utóbb a valóságban is megtörténik.
7. Nem bánt másokat.

John Maxwell híres mondata szerint csak a megbántott ember bánt meg másokat. Aki igazán magabiztos, annak nincs szüksége arra, hogy mások "lenyomásával" emelje fel magát. Mások sikerére nem irigykedik, hanem inspirációként használja saját sikerességének növelésére.
8. Szembenéz a tévedéseivel és a hibáival.

Tudja, hogy az aktív élet velejárója a tévedés, ezért ha hibázik, azonnal beismeri. Nem hárítja másra a hibát, elvállalja a felelősséget, és gond nélkül kér bocsánatot, ha szükséges.
9. Nem elégszik meg a középszerrel.

A magas önbecsülésű ember tudja mit akar, tesz is érte, és meg van győződve arról, hogy egy szép napon el is fogja érni. Nem hagyja, hogy a félelmei visszatartsák, ki akarja hozni a maximumot az életéből. Magasra teszi a lécet, mert látta a L'Oreal reklámot :-), és tudja, hogy "megérdemli" a legjobbat.
10. Jó emberi kapcsolatokra törekszik.

A magabiztos embert nem zavarja a magány, de ha szükséges, gond nélkül kommunikál kisebb-nagyobb partikon és rendezvényeken is, még akkor is, ha alapvetően zárkózottabb személyiség. Tudatosan keresi az emberi kapcsolatokat, és nem fél megnyílni mások előtt, mert őszintén bízik saját értékeiben.